НБА

Бостон го победи Лејкерс, Кари го предводеше Голден стејт до нов триумф (ВИДЕО)

Бостон со 121-113 го совлада Лос Анџелес Лејкерс на негов терен, Стеф Кари повторно беше лидер во триумф на Голден стејт, овој пат со 119-101 кај Кливлнед. 

Бостон Селтик дојде до триумф на гостувањето кај шампионот Лејкерс од 121-113. Браун беше предводникот во триумфот, тој постигна 40 поени, имаше и девет скокови. Најдобар кај домаќините беше Хортон Такер со 19 поени.
 
 
Голден стејт врза четврта победа по ред, го совладаа Кливленд со 119-101, Кари и овој пат беше најдобар. Тој реализираше 33 поени, Вигинс постигна 23, најдобар во составот на Кливленд беше Секстон со 30.
 
 
 
Резултати:
 
Атланта - Милвоки 109:120
Кливленд - Голден стејт 101:119
ЛА Лејкерс - Бостон 113:121
Феникс - Сакраменто 122:114

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе