НБА

„Бомба“ во НБА, Харден од Хјустон се пресели во Бруклин, се формира голема тројка со Дурент и Ирвинг (ВИДЕО)

Џејмс Харден е дел од сензационална размена во НБА, ѕвездата на Хјустон се пресели во Бруклин, а за да се реализира оваа зделка се вклучени и Индијана и Кливленд. 

Харден заминува во Бруклин каде со Кевин Дурент и Кајри Ирвинг ќе формираат страшно трио со кое Нетс ќе треба да атакуваат на титулата.
 
Хјустон ќе ги добие Виктор Оладипо, Данте Ексум, Радионс Курукс и неколку пикови на драфтот.
 
Индијана ги добива: Карис Леверт и избор од втората рунда на драфтот. А Кливленд ги добиваат Џарет Ален и Тајрон Принс.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе