НБА

„Бомба“ во НБА, Харден од Хјустон се пресели во Бруклин, се формира голема тројка со Дурент и Ирвинг (ВИДЕО)

Џејмс Харден е дел од сензационална размена во НБА, ѕвездата на Хјустон се пресели во Бруклин, а за да се реализира оваа зделка се вклучени и Индијана и Кливленд. 

Харден заминува во Бруклин каде со Кевин Дурент и Кајри Ирвинг ќе формираат страшно трио со кое Нетс ќе треба да атакуваат на титулата.
 
Хјустон ќе ги добие Виктор Оладипо, Данте Ексум, Радионс Курукс и неколку пикови на драфтот.
 
Индијана ги добива: Карис Леверт и избор од втората рунда на драфтот. А Кливленд ги добиваат Џарет Ален и Тајрон Принс.

Ве молам потрошете малку време и погледајте кои закони не може да се донесат, ако за нив не даде амин Али Ахмети.

повеќе

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе