Претквалификации за ЕП 2021

Билетите за Македонија - Романија по симболична цена

Македонската кошаркарска федерација се одлучи за популарни цени на дуелот од претквалификациите меѓу Македонија и Романија со цел да обезбеди поголема поддршка за кошаркарите.

По вчерашната победа над Косово, Македонија сега се насочува кон дуелот против Романија кој се игра во недела со почеток од 18:15 часот во салата „Борис Трајковски“.
 
Влезниците за овој натпревар се пуштени во продажба и ќе чинат по 100 денари.
 
Можат да се набават во продажните места на МК Тикетс како и онлајн на нивната веб страна. Влезници ќе има и на билетарата на СЦ „Борис Трајковски“ во недела од 14 часот.

Република Македонија е мала држава на Балканот чија основна цел е опстанокот во меѓународните односи и грижа за благосостојбата на сопствените граѓани.

повеќе

Заев побара од дипломатите да се воздржуваат од активности меѓу гласачите спроти референдумот, а онаа од поддржувачите не му пречи.

повеќе

Македонија по оваа авантура нема каде да се врати и единствениот пат по кој треба да тргне е патот на внатрешно реформирање и интраетничко помирување и обединување.

повеќе