НБА

Атланта без Тре Јанг, убедливо го победи Милвоки и израмни на 2-2 (ВИДЕО)

Атланта одигра одлична тимска партија и покажаа дека може и без најголемата своја ѕвезда, Тре Јанг, тие го совладаа Милвоки со 110-88 и израмнија на 2-2 во финалната серија на истекот. 

Јанг поради повреда го пропушти синоќешниот дуел, па многумина тоа го видоа како голема шанса за Милвоки да дојде до третата победа, но тоа не се случи.
 
Атланта одигра одлично тимски и на крајот победи со 22 поени разлика израмнувајќи во финалната серија.
 
Вилијамс со 21 поен беше најефикасен кај Атланта, Богдановиќ постигна 20 поени, кај Милвоки, Холидеј реализираше 19 поени.
 
Следниот меч се игра во Милвоки.
 

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе

Капиталното дело на Танас Вражиновски „Македонска народна митологија“, упатува на потребата нашата наука постојано да се враќа на извориштата на македонската култура и писменост, создавани од светите браќа Кирил и Методиј и од нивните ученици и следбеници, светите Климент и Наум Охридски. 

повеќе