Македонскиот кошаркар продолжува со одличните игри во САД

Андреј Јакимовски со личен рекорд до МВП на мечот (ВИДЕО)

Македонскиот кошаркар Андреј Јакимовски продолжува со одличните партии во дресот на Вашингтон стејт во НЦАА лигата, тој игра се подобро, а на последниот меч ја доби и наградата МВП. 

Вашингтон загуби со 75:60, но Јакимовски блескаше, постигна 19 поени од кои дури пет тројки што е негово најдобро остварување досега. Имаше и три скока и една блокада. Неговиот тим мечот го загуби во финишот кога противникот направи серија од 17-2. 
 

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе