Во понеделник ќе се знае името на новиот селектор

Александар Тодоров веќе не е селектор на Македонија

Александар Тодоров е минато, Перо Антиќ и Тодор Гечевски во понеделник ќе го промовиираат новиот селектор на кошаркарската репрезентација на Македонија. 

Македонија одигра добро на турнирот во Перм, но не ја оствари целта, пласман на Европското првенство.
 
Добрата слика и напредокот во играта не беа доволни за раководството на КФСМ да го продолжи договорот со Александар Тодоров, тие се одлучија за промена.
 
Конкретни информации за смената и новиот селектор нема, од федерацијата денеска имаше само известување дека во понеделник на прес-конференција ќе биде претставен новиот селектор на Македонија.
 
Се шпекулира дека одлуката паднала на српскиот стратег Драган Бајиќ кој со успех ја води Игокеа оваа сезона во АБА лигата.
 

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе