НБА

Адетокумбо полета и заби речиси од линијата за слободни фрлања! (ВИДЕО)

Милвоки славеше убедлива победа во првиот меч од плејофот против Детроит Пистонс со 121:86, а најдобриот потег до направи Јанис Адетокумбо.

Синоќа се одиграа четири меча од плејофот во НБА, Милвоки беше најубедлив победувајќи го Детроит со 35 поени разлика. Лидер беше Адетокумбо кој постигна 24 поени, имаше и 17 скока а одигра само 24 минути. Поради големата предност, тренерот реши да им даде шанса на другите.
 
Адетокумбо имаше едно страшно забивање за кое сите зборуваат. Грчкиот кошаркар полета речиси од линијата за слободни фрлања и ја заби топката.
 
 
Резултати:
 
Бостон - Индијана 87:74 (1:0)
Портланд - Оклахома 104:99 (1:0)
Милвоки - Детроит 121:86 (1:0)
Хјустон - Јута 122:90 (1:0)

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе

Ништо не ме научи повеќе за моите родители, а и за мене, од храната што тие ја обожаваа откако избегаа од Босна.

повеќе

Охрид, најголемиот и најпосетен туристички центар во Македонија, балканскиот Ерусалим и европскиот бисер, се менува со брзина на светлината.

повеќе