НБА

43 поени на Леброн, убедлива победа на Лејкерс над Портланд (ВИДЕО)

Леброн Џејмс со моќна партија го предводеше Лејкерс до победа над Портланд од 139-106. 

Леброн Џејмс постигна дури 43 поени, имаше и 14 скокови и беше главниот мотор во тимот за победата над Портланд од 33 поени разлика. Најдобар во гостинскиот состав беше Меклемор со 28 поени.
 
 
Резултати:
 
Бостон - Чикаго 123:108
Индијана - Чикаго 106:108
Сакраменто - Далас 96:112
Хјустон - Мајами 110:120
Кливленд - Атланта 118:121
Торонто - ЛА Клиперс 116:108
Мемфис - Сан Антонио 118:105
Оклахома - Њујорк 95:80
Јута - Минесота 120:108
ЛА Лејкерс - Портланд 139:106

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе