АТП финале Торино

Зверев го освои завршниот АТП турнир во Торино (ВИДЕО)

Александер Зверев е победник на големиот турнир во Торино откако во финалето со 2-0 во сетови беше подобар од Данил Медведев. 

Германскиот тенисер во двата сета направи по еден брејк и победи со 6-4 и 6-4 против Данил Медведев.
 
Ова е вторпат како Зверев го освојува завршниот АТП турнир, претходно тоа му успеа во 2018 година во Лондон.
 
„Играв против човек од кој загубив петпати во низа. Беше навистина одлично. Среќен сум поради овој успех, ова е нешто посебно, многу сум задоволен. Едвај ја чекам следната сезона“, изјави Зверев по мечот.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе