АТП финале Торино

Зверев го освои завршниот АТП турнир во Торино (ВИДЕО)

Александер Зверев е победник на големиот турнир во Торино откако во финалето со 2-0 во сетови беше подобар од Данил Медведев. 

Германскиот тенисер во двата сета направи по еден брејк и победи со 6-4 и 6-4 против Данил Медведев.
 
Ова е вторпат како Зверев го освојува завршниот АТП турнир, претходно тоа му успеа во 2018 година во Лондон.
 
„Играв против човек од кој загубив петпати во низа. Беше навистина одлично. Среќен сум поради овој успех, ова е нешто посебно, многу сум задоволен. Едвај ја чекам следната сезона“, изјави Зверев по мечот.

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе