Ла Лига

Зидан може малку слободно да дише, Реал ја победи Севиља со автогол на голманот Боно (ВИДЕО)

Зинедин Зидан нема да добие отказ оваа недела, Реал Мадрид славеше со 0-1 на гостувањето кај Севиља, авготолот на голманот Боно го реши победникот на „Рамон Санчез Писхуан".

Столчето на Зизу се тресеше по поразот од Шахтар во Лигата на шампиони, одредни извори велеа дека стратегот може да добие отказ доколку „кралевите“ загубат и на незгодното гостување кај Севиља.

Французинот сепак ќе ја преживее неделата, вечерва Реал Мадрид триумфираше со 0-1 на „Рамон Санчез Писхуан“.

Клучниот момент се случи по десетина минути игра во второто полувреме, Реал одигра одлично, Менди нафрли остро на пет метри, Винисус прв стигна до топката и со помош на голманот Боно ја затресе мрежата за голема радост.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе