Суперлига

Зидан ја нема храброста на Клоп и Гвардиола, одби да зборува за Суперлигата

Јирген Клоп и Пеп Гвардиола се одважија и покрај тоа што нивните газди се основачи на Суперлигата тие искажаа став против неа, но Зинедин Зидан одби да зборува. 

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез е претседател и на Суперлигата, па очигледно за Зидан тоа беше преголем притисок за да каже што мисли за новиот проект.
 
„Овие прашања се за претседателот. Јас сум тука да зборувам само за натпреварот. Нема да ви дадам мислење за Суперлигата“, изјави Зидан.
 

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе