Реал Мадрид

Зидан е позитивен на ковид-19

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е заразен од коронавирус и нема да го води Реал Мадрид на следниот меч. 

Реал Мадрид преку соопштение потврди дека тестот на Зинедин Зидан од последното тестирање е позитивен.
 
Тој нема да го води тимот на саботното гостување кај Алавес. Веќе е во самоизолација.
 
По елиминацијата во Купот на Шпанија, притисокот врз Зидан станува се поголем, а позитивниот тест на ковид-19 само дополнително потврдува дека ова не е добар период за Французинот. 

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе