Младиот Португалец покажа дека има што да понуди

Жоао Феликс со прекрасен гол и асистенција ги засени ѕвездите од МЛС, Атлетико до нова победа (ВИДЕО)

Жоао Феликс со голазо и прекрасна асистенција го реши мечот помеѓу Атлетико Мадрид и ѕвездите од првенството на САД, „колчонероси" забележаа победа од 3-0.

Жоао Феликс стана најскапиот Португалец ова лето и го надмина рекордот на Кристијано Роналдо откако Атлетико Мадрид се сложи да плати преку 127 милиони евра за неговите услуги.

Младиот фудбалер утрово покажа дека има што да понуди и со голазо и прекрасна асистенција ја запечати победата на „колчонероси“ од 3-0 против Ол-стар тимот на МЛС.

Жоао Феликс, кој влезе во игра во 55. минута, погоди убаво од далечина на пет минути пред крајот, а потоа во судиското надополнување испрати прецизна долга топка и му аистираше на Диего Коста.

Претходно во финишот на првиот дел, уште еден новајлија, Маркос Љоренте реализираше по една одлична акција и го отвори резултатот.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе