Жиру му одговори на Бензема за арогантната споредба

Карим Бензема арогантно го спореди Оливие Жиру со картинг, а напаѓачот на Челси убаво му одговори. 

Пред некој ден Бензема изјави дека тој е Формула 1, а Жиру е картинг.
 
За безобразната споредба на Бензема следуваше одговор од Жиру.
 
„Луѓето велат дека не можете да споредувате Ф1 со картинг, се што имам да кажам е дека јас сум светски шампион, како за картинг не е лошо тоа“, изјави Жиру.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе