Премиерлига

Жиру му донесе големи три бода на Челси во борбата за место во ЛШ (ВИДЕО)

Челси со гол на Жиру дојде до минимална но многу важна победа против Норич во битката за место во Лигата на шампионите. 

Се очекуваше дека Челси поубедливо ќе дојде до победа над веќе испаднатиот Норич, но тимот на Лампард со само еден гол дојде до триумфот.
 
Клучниот момент се случи во третата минута од судиското продолжение во првото полувреме кога по асистенција од Пулишиќ, Жиру погоди со глава за водство од 1-0 кое на крајот значеше и победа.
 
На две кола до крајот Челси е на третото место со по четири бода пред Лестер и Манчестер јунајтед кои имаат натпревар помалку.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе