За промашувањето на Сеферовиќ

Жесус: 30 години сум тренер, никогаш не сум видел нешто вакво (ВИДЕО)

Тренерот на Бенфика, Жорж Жесус не може да поверува дека напаѓачот Сеферовиќ успеа да пропушти таква шанса.

Во последната минута од мечот Бенфика имаше неверојатна шанса да ја победи Барселона на Камп Ноу. Сеферовиќ излезе пред Тер Штеген, го помина и него и промаши.

Жорж Жесус падна на колена кога го виде промашувањето, а по мечот изјави дека никогаш не видел такво нешто.

„30 години сум тренер и никогаш не сум видел нешто такво, но се случи. Се случи на мене и на Бенфика“, изјави Жесус.

„Тимот креираше шанси, имаме резултат со кој може да сонуваме за пласман во осминафиналето, но не зависи од нас“.

„Но можеме да бидеме горди што сме во ваква ситуација, што се бориме со Барселона која е тим кој секогаш цели на трофејот“.

Ако Бенфика во последното коло го победи Динамо Киев на свој терен, а Барселона не успее да го победи Баерн во Минхен, тогаш португалскиот клуб оди понатаму.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе