Има повредени и уаспени

Жестоки тепачки во Тирана, навивачите на Рома и Феенорд против албанската полиција (ВИДЕО)

Вечерва се игра големото од Конференциската лига меѓу Рома и Феенорд во Тирана, а пред почетокот на мечот се случуваат сериозни нереди во албанската метропола. 

Очекувани беа инцидентите пред денешниот меч меѓу Феенорд и Рома, но тоа што не е очекувано е дека навивачите на двата тима ќе се здружат заедно против албанската полиција. А навивачите на холандскиот тим се тепале и со локални жители.
 
Албанските медиуми јавуваат за повредени 12 полицајци од кои двајца потешко, 60 навивачи се уапсени.
 

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе