УЕФА потврди

Желбата на Де Лаурентис нема да се оствари, Барса и Наполи ќе играат на Камп Ноу

УЕФА потврди дека натпреварот меѓу Барселона и Наполи ќе се игра како што е планирано, тие ја следат ситуацијата во Шпанија, но засега нема промени. 

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис смета дека дуелот треба да биде преместен во Португалија или Германија поради зголемениот број на случаи со коронавирус во Шпанија.
 
Но од УЕФА велат дека засега планот останува како што беше, мечот ќе се игра на Камп Ноу.
 
„Ја следиме ситуацијата и сме во контакт со локалните власти. Мечот ќе се игра во Барселона како што беше планирано“, велат од УЕФА.
 
Првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите меѓу Наполи и Барселона заврши нерешено 1-1. Реваншот се игра на осми август.

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе