УЕФА потврди

Желбата на Де Лаурентис нема да се оствари, Барса и Наполи ќе играат на Камп Ноу

УЕФА потврди дека натпреварот меѓу Барселона и Наполи ќе се игра како што е планирано, тие ја следат ситуацијата во Шпанија, но засега нема промени. 

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис смета дека дуелот треба да биде преместен во Португалија или Германија поради зголемениот број на случаи со коронавирус во Шпанија.
 
Но од УЕФА велат дека засега планот останува како што беше, мечот ќе се игра на Камп Ноу.
 
„Ја следиме ситуацијата и сме во контакт со локалните власти. Мечот ќе се игра во Барселона како што беше планирано“, велат од УЕФА.
 
Првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите меѓу Наполи и Барселона заврши нерешено 1-1. Реваншот се игра на осми август.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе