Македонците со Динамо по ново изненадување

Ждрепка во Лига Европа: Адеми и Ристовски ќе играат против Виљареал

Попладнево во Нион беше извршена ждрепката за четвртфиналето во Лига Европа, Динамо Загреб на нашите Адеми и Ристовски се падна со Виљареал.

Одредени се паровите за четвртфиналето и можните дуели во полуфиналето во Лига Европа, попладнево во Нион беше извршена ждрепката.

Динамо Загреб на нашите Адеми и Ристовски го дозна новиот провник, „модрите“ во следната рунда ќе играат против Виљареал.

Во останатите натпревари од четвртфиналето, Манчестер јунајтед за противник ја доби Гранада, Арсенал ќе игра против Славија Прага а Ајакс ќе ги одмери силите со Рома.

Што се однесува до ждрепката за полуфиналето, доколку Адеми и Ристовски слават во двомечот против Виљареал, ќе играат со подобриот од пресметката помеѓу Арсенал и Славија Прага.

Во второто полуфинале ќе се сретнат подобриот од дуелот помеѓу Гранада и Манчестер јунајтед и поуспешниот од пресметката помеѓу Ајакс и Рома.

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе