Лудо се славеше во соблекувалните

Ждрепка во Купот на Шпанија, Реал ќе гостува во Африка, џекпотот го добија Мелиља, Културал и Сант Андреу (ВИДЕО)

Денеска беа извлечени паровите за четвртото коло од Копа дел Реј, шанса за двомеч со гигантите Реал, Барса и Атлетико добија нисколигашите Мелиља, Културал и Сант Андреу.

Секоја година во Шпанија будно се следи ждрепката за шеснаестфиналето во Купот бидејќи малите екипи имаат прилика да се сретнат со некој од гигантите.

Реал Мадрид ќе гостува во Африка, !Кралевите“ за противник го добија Мелиља. Третолигашот го носи името на автономен град и шпанска ексклава на средноземниот брег на Северна Африка.

Па шампионот на Европа на крајот од месецов (31. октомври) ќе треба да скокне преку Алборанското море за дуелот од шеснаесетфиналето во Копа дел Реј.

Покрај Мелиња, денеска џекпотот го доби уште еден третолигаш, Културал Леонеса кој ќе го пречека шампионот Барселона, а единствениот тим од четвртата лига во ждрепката, Сант Андреу пак налета на шампионот во Лига Европа, Атлетико Мадрид. Слично како и на претходните години, во соблекувалните имаше големо славење.

Политичките раководства во Република Македонија мора да сфатат дека немаат комодитет да ги занемаруваат економските политики на сметка на политичките агенди.

повеќе

Четирите предложени амандмани треба да им го оневозможат луксузот што го имаа сите досегашни влади, на сите идни влади - спорот за името да им биде изговор за несовесно работење, корупција и системски пропусти.

повеќе

Планот за чист воздух од само 1,5 милиони евра издвоени од буџетот и за граѓаните и за еколошките активисти е несериозен.

повеќе