Бразилецот по само 12 месеци ја заврши авантурата на Камп Ноу

Зенит го купи Малком од Барселона за 40+5 милиони евра и не пропушти да ја истрола Рома (ВИДЕО)

Зенит го комплетираше трансферот на Малком од Барселона вреден 40+5 милиони евра, клубот од Русија при промоцијата на Бразилецот реши да ја истрола Рома.

Малком ја заврши авантурата на Камп Ноу по само 12 месеци, Бразилецот денеска беше потврден како нов фудбалер на Зенит. Клубот од Русија за неговите услуги ќе плати 40 милиони евра, плус додатни 5 милиони во бонуси.

Зенит исто така при промоцијата на Малком реши да ја истрола Рома и во видеото кое го имаше направено во чест на играчот стоеше дека ден-два бил член на клубот од Рим.

Малком минатото лето требаше да се пресели на Олимпико, и додека сите го чекаа на аеродромот во Рим, тој во последен миг го промени летото и отпатува за Барселона.

„Волчицата“ сепак не остана покуса и посака Малком да му служи на Зенит исто како што им служел и ним.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе