ПЕСИМИСТИЧКИТЕ ПРОГНОЗИ СЕ ОСТВАРИЈА

Заврши сезоната за Златан Ибрахимовиќ

Медиумите од „Островото" пренесуваат дека сезоната за Златан Ибрахимовиќ е завршена по вчерашната повреда на дуелот со Андерлехт во Лига Европа

Швеѓанецот се повреди во завршните минути од регуларниот дел на реваншот со Андерлехт откако лошо доскокна по еден воздушен дуел.

Жозе Мурињо по крајот на натпреварот истакна дека повредата не изгледа добро, а според пишувањата на медиумите од „Островото“ најпесимистичките прогнози се покажале како точни.

Скај Спортс и уште неколку весници пренесоа дека поради повреда на коленото сезоната е завршена за Златан Ибрахимовиќ и мали се шансите напаѓачот одново да го видиме на терените оваа сезона.

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе

Во САД и во многу европски земји, просечните плати стагнираат, и покрај тоа што многу од економиите закрепнаа од финансиската криза од 2008 година.

повеќе

(Полемика: „Стратегија за прашањето на користење на уставното име на Република Македонија во ООН“, Игор Јанев, МКД.мк, 11 ноември 2017)

повеќе