Нови проблеми за Клоп

Заврши сезоната и за Хендерсон, капитенот на Ливерпул ќе паузира 12 недели?!

Медиумите од Англија пренесуваат дека Џордан Хендерсон би можел да паузира и до три месеци, се чекаат резултатите од последните тестови.

Нови проблеми за Ливерпул и Јирген Клоп, Џордан Хендерсон би можел да паузира и до три месеци, што значи крај на сезоната. 

Капитенот на „црвените“ на дербито со Евертон помина поливина час на теренот и мораше да биде повлечен од игра, а лекарскиот тим на Ливерпул верува дека се работи за сериозна повреда на препоните. 

Весникот Сан пренесува дека сега се чекаат резултатите од последните тестови и доколку Англичанецот треба да замине на операција, тоа ќе значи пауза од 12 недели. 

Според пишувањата на Атлетик, Џордан Хендерсон ќе паузира барем два месеци и ќе се врати на терените кон крајот на април. 

Јирген Клоп веќе има многу проблеми, мака мачи со одбраната откако се повредија Вирџил ван Дајк, Џо Гомез и Жоел Матип, а Џордан Хендерсон често играше во дефанзивата и покриваше за отсуството на тројцата стопери.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе