Гестот на противничкиот играч говори доволно

Заборавете на асистенциите и головите, овој потег на Меси против Ваљадолид ги запали социјалните мрежи (ВИДЕО)

Лео Меси можеби постигна два гола и забележа две асистенции во триумфот од 5-1 над Ваљадолид, но Аргентинецот ги запали социјалните мрежи со начинот на кој му ја протна топката низ нозе на Оскар Плано.

Лео Меси ги почасти љубителите на фудбалот со ново прекрасно издание. Аргентинецот стигна до голот број 50 од слободен удар откако прекрасно биеше од прекин, а постигна и уште еден гол. Испрати и топка со очи за Видал, а му додаде и на Суарез помеѓу неколку играчи.

Но капитенот на Барса ги запали социјалните мрежи со еден потег од првото полувреме и начинот на кој му ја протна топката низ нозе на Оскар Плано во првиот дел.

Ваљадолид притискаше високо, и кога се чинеше дека гостите можеби ќе ја освојат топката, Лео Меси направи магија и отвори полу контра за својот тим. 

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе