Вучиќ на средба со Панчев: Чест ми е што можев да сретнам голем шампион

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ престојот во Скопје го искористи и за средба со македонскиот легендарен фудбалер, Дарко Панчев. 

Српскиот претседател Александар Вучиќ деновиве е во Скопје каде се одржува Регионалниот економски форум „Поврзан Балкан“.
 
Вучиќ за кој е познато дека е голем фан на Црвена звезда, прстојот во Скопје го искористи и за средба со Дарко Панчев.
 
Тој на својот инстаграм профил објави фотографија од средбата со Панчев и напиша: „Со македонската и југословенска легенда, Дарко Панчев. Чест ми е што можев да сретнам голем шампион“.

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе