Пријателски натпревар

Враќањето на Меси не се одвиваше според планот, Аргентина загуби од Венецуела! (ВИДЕО)

Враќањето на Лео Меси во составот на Аргентина не беше според планот, гаучосите загубија од Венецуела со 3-1.

Аргентинската јавност беше возбудена за враќањето на Меси во националниот тим, но по мечот со Венецуела доживеаа ново разочарување. Доброто е што ова беше само пријателски натпревар.
 
Со голови на Рондон и Муриљо, Венецуела уште по првото полувреме водеше со 2-0.
 
По 15. минути игра Лаутаро Мартинез го намали резултатот на 2-1 и ја врати Аргентина во живот. Но во 75. минута Мартинез реализираше пенал за конечна победа на Венецуела од 3-1.
 
Лео Меси ги одигра сите 90 минути но не успеа да помогне на својата репрезентација да остварат позитивен резултат.

Културата на победништво од нашите епски и херојски денови тотално ги уназади овие општества во 20 век, вели Миљенко Јерговиќ во интервју за Бука.

повеќе

Запрашајте се, о, вие, бездарници анационални што направивте!

повеќе

Додека Бугарите се убедуваат себеси и нас дека Гоце Делчев бил Бугарин, да се потсетиме на некои од Гоцевите искажувања, кои ја одразуваат неговата големина и неговото визионерство.

повеќе