Премиерлига

Возбудливо реми на Сан Сиро со шест погодока и два смешни пенали, Милан испушти победа (ВИДЕО)

Прекината е победничката серија на Милан, вечерва „росонерите" три пати водеа против Рома но на крајот мораа да се задоволат со еден бод.

Дербито на Сан Сиро заврши без победник, Милан и Рома одиграа возбудливо реми со шест погодока.

Резултатот беше отворен веќе во 2. минута, Златан Ибрахимовиќ погоди за 1-0. Гостите одговoрија преку Џеко, по еден корнер, голманот на Милан излета во празно а Босанецот со глава ја затресе празната мрежа.

На стартот од второто полувреме, „росонерите“ се вратија во предност, Салемакерс погоди за 2-1. Потоа следуваше смешен пенал за гостите и гол од белата точка на Верту за 2-2 во 71. минута.

Судијата како да направи компензација, па досуди смешен пенал и во корист за Милан а Ибрахимовиќ реализираше за 3-2. Сепак, на пет минути пред крајот, Ибра лошо реагираше при еден корнер а Кумбула изедначи на 3-3.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе