Лига на шампиони

Возбудлив меч во Истанбул со седум погодоци, РБ Лајпциг во 92. минута ги однесе трите бода (ВИДЕО)

РБ Лајпциг успеа да слави на гостувањето кај Башакшехир со 3-4, Кавечи со хет-трик ги врати домаќините во живот, но Сорлот во 92. минута се погрижи гостите да си заминат со цел плен.

РБ Лајпциг стигна до три важни бода во битката за една од првите две позиции на табелата, вечерва „биковите“ во последните мигови стигнаа до триумф на гостувањето кај Башакшехир.

Избраниците на Нагелсман одлично го започнаа натпреварот, креираа неколку шанси за Пулсен со многу среќа во 26. минута донесе 0-1. Мукиеле во 43. минута ја дуплираше предноста, но пред крајот на првиот дел, Кавечи намали на 1-2 и најави интересно продолжение.

Олмо во 66. минута го врати РБ Лајпциг во предност од два гола, но домаќините не се предадоа, Кавечи убаво пласираше од врвот на шеснаесетникот за 2-3 во 72. минута.

Во 85. минута, Кавечи прекрасно погоди од слободен удар за 3-3 и најави изненадување.

Сепак, гостите го имаа последниот збор, Сорлот во 92. минута од врвот на шеснаесетникот реализираше за 3-4.

На вториот натпревар од 18:55 часот, Краснодар со 1-0 го совлада Рен и обезбеди настап во Лига Европа.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе