Голазо во последните мигови за победа на Тотнем во Сингапур

Возбудлив меч со пет гола, Кејн со спектакуларен погодок од половина терен го реши Јувентус (ВИДЕО)

Тотнем ја доби пресметката со Јувентус на Интернационалниот куп на шампиони, Хари Кејн во последните мигови од мечот погоди од половина терен и донесе триумф од 3-2.

Возбудлив меч во Сингапур помеѓу Јувентус и Тотнем, публиката виде пет гола, а најубавиот момент се случи во последните мигови кога Хари Кејн од половина терен биеше прецизно и го лобуваше излезениот Шчесни.

„Спарси“ поведоа по половина час игра кога Матуиди лошо врати една топка и отвори контра на противникот. Буфон го одбрани ударот на Пароу, но прв до одбиената топка стигна Ламела и погоди за водство на Тотнем.

Јувентус по само 15 минути игра во вториот дел направи целосен пресврт. Најпрво ново влезениот Игуаин одлично комбинираше со Бернардески и погоди за 1-1, за потоа Роналдо да добие употреблива топка од Де Шиљо и да реализира за 2-1. 

Тотнем сепак брзо се врати, Лукас одлично се снајде по едно додавање на Ндомбеле и изедначи на 2-2. 

И кога се чинеше дека пенали ќе го решат победникот, во последната минута од мечот, Рабио изгуби топка на средината од теренот а Кејн без размислување на прва биеше и го лобуваше излезениот Шчесни за 3-2 и победа на Тотнем.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе