Зајдливи коментари кон судијата Хил Манзано

Во соблекувалната на Барса се скандирало: Победивме против 11 од Осасуна и 1 од Реал Мадрид!

Во емисијата Ел Чирингито беше откриено како се славело во соблекувалната на Барселона по победата на Осасуна, имало зајадливи коментари за судијата Хесус Хил Манзано.

Реал Мадрид во понеделникот киксираше на гостувањето кај Рајо, за прв пат загуби во Ла Лига оваа сезона и на Барселона и го препушти врвот на табелата.

Малку фалеше „каталонците“ вчера да не го искористат подарокот од лутиот ривал, губеа со 1-0 на гостувањето кај Осасуна и играа со играч помалку откако Роберт Левандовски за половина час доби два жолти картони и беше исклучен.

Сепак, и со играч помалку, избраниците на Чави направија пресврт во продолжението од мечот, Педри на стартот од вториот дел изедначи на 1-1 за Рафиња на 5 минути пред крајот да погоди со глава од 16 местри за 1-2 и голема радост.

Со овие три бода, Барселона се погрижи на пауза да замине како лидер, па во соблекувалната имаше славје.

Во емисијата „Ел Чирингито беше откриена дел од атмосферата во соблекувалната каде се скандирало, „Победивме против 11 од Осасуна и 1 од Реал Мадрид!“

Ова е зајадлив коментар за судијата Хесус Хил Манзано, кој очигледно го навлече гневот на Барса со своите одлуки.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе