Нов случај на ковид-19 на Камп Ноу

Во пресрет на дуелот со Баерн, Барса пренесе дека и втор фудбалер е заразен со коронавирус

„Каталонците" вечерва соопштија дека уште еден нивни фудбалер е позитивен на коронавирус, се работи зa Самуел Умтити, кој е повреден и не патуваше во Лисабон за Ф8 турнирот од Лигата на шампиони.

Барселона пред неколку дена објави дека во своите редови има фудбалер заразен со ковид-19, се работеше за Жан Клер Тодибо. Французинот беше еден од деветмината фудбалири кои оваа сезона не беа дел од „каталонците“, летово се вратија и работеа одвоено од играчите кои се подготвуваа за завршницата од Лигата на шампиони.

Во пресрет на дуелот против Баерн Минхен во осминафиналето, од Камп Ноу пристигна соопштение дека уште еден нивни фудбалер е позитивен на коронавирус.

Се работи за дефанзивецот Самуел Умтити. И во овој случај нема никакви последици врз играчите кои отпатуваа во Лисабон и Ф8 турнирот, дефанзивецот е повреден и не е дел од завршницата во Лигата на шампиони.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе