Луд меч во Серија А

Во меч со седум гола, Каљари направи голем пресврт и победи во 96. минута (ВИДЕО)

Сампдорија водеше со 2-0 и 3-1 на гостувањето кај Каљари но домаќините победија со 4-3 со гол постигнат во последните моменти од судиското продолжение.

Каљари и Сампдорија одиграа меч со седум голови од кои дури шест беа постигнати во второто полувреме.

Мрежите мируваа се до 38. минута кога Кваљарела од пенал донесе водство за Сампдорија од 1-0. По седум минути игра во вториот дел Рамирез зголеми на 2-0 за гостите.

Во 69. минута Наинголан намали на 1-2, но во следниот напад Кваљарела со својот втор гол ја врати предноста на Сампдорија од два гола, гостите поведоа со 3-1.

Но не траеше долго радоста, Жоао Педро погоди во 74. и 76. и израмни на 3-3.

Кога сите очекуваа дека натпреварот ќе заврши нерешено, Чери погоди со глава во 96. минута за победа на Каљари од 4-3.

САД остануваат најмоќната држава во светот, но францускиот претседател Макрон прави сѐ да стане своевиден „пандан“ на претседателот на САД.

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.