Луд меч во Серија А

Во меч со седум гола, Каљари направи голем пресврт и победи во 96. минута (ВИДЕО)

Сампдорија водеше со 2-0 и 3-1 на гостувањето кај Каљари но домаќините победија со 4-3 со гол постигнат во последните моменти од судиското продолжение.

Каљари и Сампдорија одиграа меч со седум голови од кои дури шест беа постигнати во второто полувреме.

Мрежите мируваа се до 38. минута кога Кваљарела од пенал донесе водство за Сампдорија од 1-0. По седум минути игра во вториот дел Рамирез зголеми на 2-0 за гостите.

Во 69. минута Наинголан намали на 1-2, но во следниот напад Кваљарела со својот втор гол ја врати предноста на Сампдорија од два гола, гостите поведоа со 3-1.

Но не траеше долго радоста, Жоао Педро погоди во 74. и 76. и израмни на 3-3.

Кога сите очекуваа дека натпреварот ќе заврши нерешено, Чери погоди со глава во 96. минута за победа на Каљари од 4-3.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.