Луд меч во Серија А

Во меч со седум гола, Каљари направи голем пресврт и победи во 96. минута (ВИДЕО)

Сампдорија водеше со 2-0 и 3-1 на гостувањето кај Каљари но домаќините победија со 4-3 со гол постигнат во последните моменти од судиското продолжение.

Каљари и Сампдорија одиграа меч со седум голови од кои дури шест беа постигнати во второто полувреме.

Мрежите мируваа се до 38. минута кога Кваљарела од пенал донесе водство за Сампдорија од 1-0. По седум минути игра во вториот дел Рамирез зголеми на 2-0 за гостите.

Во 69. минута Наинголан намали на 1-2, но во следниот напад Кваљарела со својот втор гол ја врати предноста на Сампдорија од два гола, гостите поведоа со 3-1.

Но не траеше долго радоста, Жоао Педро погоди во 74. и 76. и израмни на 3-3.

Кога сите очекуваа дека натпреварот ќе заврши нерешено, Чери погоди со глава во 96. минута за победа на Каљари од 4-3.

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.