Гол за кој долго ќе се зборува

Во македонската трета лига беше постигнат гол од 60 метри! (ВИДЕО)

Капитенот на Љуботен, Дејан Савевски постигна неверојатен погодок во мечот од Третата македонска лига против Зајас, погоди од својата половина.

Савевски се реши да шутира од слободен удар право во голот иако имаше околу 60 метри одалеченост од провитничкиот гол, капитенот на Љуботен не погреши, постигна фантастичен погодок.

Ова е гол од македонската трета лига, тешко дека има сличен ова коло во цела Европа.

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе