Ла Лига

Во драматичен меч со седум голови, нов пораз за Леванте и Барди (ВИДЕО)

Леванте реди порази овојпат загуби на гостувањето кај Еспањол со 4-3, Енис Барди го одигра речиси целиот натпревар.

Еспањол поведе уште во 6. минута од натпреварот со гол на Дардер, но само пет минути подоцна Де Фрутос изедначи на 1-1.

Во 26. минута Сон реализираше за комплетен пресврт и водство на Леванте од 2-1. Со тој резултат се замина на полувремето.

По четири минути игра во вториот дел, Де Томас го изедначи резултатот на 2-2, но само осум минути подоцна Моралес го врати водството на Леванте.

Потоа следуваше шоу на Пуадо кој погоди во 60. и 76. минута за нов пресврт на мечот и победа на Еспањол од 4-3.

Енис Барди беше стартер на овој меч и во игра остана до 84. минута кога беше заменет.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе