ФФМ се одлучи за симболични цени

Влезниците за Македонија - Словенија од 50 до 200 денари

Фудбалската федерација на Македонија ги објави цените на билетите за квалификацискиот натпревар за ЕП 2020 против Словенија кој ќе се одигра на 10. октомври.

ФФМ се одлучи со симболични суми на влезници да се обиде да го наполни стадионот колку што е можно повеќе за мечот против Словенија.
 
Билетите за западната трибина ќе чинат само 50 денари, за јужната и северната се 150 и 200 денари.
 
Влезниците ќе се продаваат од понеделник, 23. септември преку продажната мрежа на МКТикетс. А подоцна, од термин кој дополнително ќе биде соопштен ќе можат да се купат и на посебен пулт на ФФМ во Сити Мол и на благајната на Националната арена „Тодор Проески“.
 
Македонските фудбалери одиграа реми со Израел и ја победија Летонија, а мечот со Словенија може да биде клучен за одржување или губење на надежите за второто место во групата.
 
Натпреварот меѓу Македонија и Словенија се игра на 10. октомври.

Македонизмот често е мистика и точка на недоразбирање и меѓу Македонците и на Македонците со другите народи во и околу Македонија.

повеќе

Хрватскиот музичар и кантавтор Дадо Топиќ уште во далечната 1973 година во неговата култна песна „Македонија" ја опиша нашата татковина како „земја каде сонцето вечно сјае".

повеќе

Одолговлекувањето на истрагата за случајот „Рекет" е тесно поврзана со политичките проценки за тоа до каде може да се оди во тактиката „жртва за квалитет".

повеќе