Сериозно засилување за тетовскиот тим

Влатко Стојановски се врати во Македонија, потпиша за Шкендија

Шкендија доби сериозно засилување во нападот откако го ангажираше Влатко Стојановски кој е и повремен репрезентативец на Македонија. 

Стојановски по три години се враќа во Македонија, замине од Ренова, а сега ќе игра за Шкендија. Во меѓувреме играше во францускиот Ним, во Шамбли и во Горица од Хрватска.
 
Тој стави потпис на двегодишен договор со тетовскиот тим.
 
„Мислам дека ова беше вистинскиот момент за да дојдам во клуб како Шкендија, клуб кој секогаш се бори за трофеите и има огромно европско искуство. Во Шкендија ќе играм со фудбалери со кои сум играл во македонските репрезентации, има и други кои се одлични, така да мислам дека имаме одлично скроен тим и заедно ќе освојуваме трофеи“, вели Стојановски.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе