Серија А

Влаховиќ му донесе нова победа на Јувентус (ВИДЕО)

Јувентус со 3-2 победи на гостувањето кај Емполи, два од трите погодоци беа дело на Душан Влаховиќ. 

Влаховиќ ја продолжи одличната форма во Јувентус, српскиот фудбалер денеска беше главен во победата на неговиот тим.
 
Јувентус поведе со гол на Кин во 32. минута, но осум минути подоцна Зурковски изедначи на 1-1.
 
Во судиското продолжение од првото полувреме Влаховиќ постигна убав гол за водство на Јувентус од 2-1.
 
Во 66. минута Влаховиќ даде гол со лоб за предност на Јувентус и од 3-1.
 
На 15 минути до крајот на мечот Емполи намали со гол на Ла Мантиа, но не успеа да се спаси од пораз. Мечот заврши со 2-3.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе