Се водат преговори

Влаховиќ го сели „нашиот“ Кулушевски во Лондон?!

Дејан Кулушевски е во потрага на нов клуб, последните информации говорат дека Тотнем отворил преговори со Јувентус, а интерес пројавува и Арсенал.

Шведскиот репрезентативец со македонско потекло, Дејан Кулушевски ќе биде првата „жртва“ по трансферот на Душан Влаховиќ во Торино вреден 75 милиони евра.

Офанзивниот фудбалер беше понуден на Милан, но големи се шансите да ја напушти Серија А и да се пресели во Лондон.

Како што пренесува „Атлетик“, Тотнем работи на ангажман на Дејан Кулушевски, „спарси“ сакаат да го донесат на позајмица со опција или обврска за перманентен трансфер.

Интерес за неговите услуги пројавува и Арсенал, се говори дека утрово имало конференциска врска помеѓу спортскиот директор на Јувентус, Федерико Керубини и неговиот колега од таборот на „топчиите“, Еду.

Тема на разговор биле неколку фудбалери, Јувентус се распрашувал за Пјер Емерик Обамејанг, а Арсенал за Дејан Кулушевски и Артур.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе