Ла Лига

Винисиус и Родриго му донесоа победа на Реал Мадрид против Бетис (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 2-1 го победи Бетис и сега е единствениот тим со перфектен учинок во Ла Лига, има четири победи од четири меча. 

Ова беше дуел на двете екипи во Шпанија кои имаа по девет бода од три натпревари, сега перфектен остана само Реал Мадрид.
 
Кралскиот клуб поведе уште во деветтата минута кога по асистенција од Алаба, Винисиус Жуниор постигна гол за водство на Реал Мадрид од 1-0.
 
Но предноста на домаќините не траеше долго, во 17. минута Каналес изедначи на 1-1.
 
По 20 минути игра во второто полувреме , Валверде асистираше до Родриго кој постигна гол за победа на Реал Мадрид од 2-1.

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе