Фановите на Арсенал бесни на фудбалерот кој има неделна плата од 200.000 фунти

Вилијан ја следел диетата на Азар и се појави со вишок килограми (ФОТО+ВИДЕО)

Навивачите на Арсенал се бесни откако Вилијан се појави со вишок килограми на стартот од подготовките, Бразилецот е еден од најплатените фудбалери во тимот со неделни примања од околу 200.000 фунти.

Вилијан минатото лето се пресели во Арсенал од редовите на Челси, Бразилецот пристигна како слободен играч па доби богат договор, кој со основна плата, премија за потпис, премија за лојалност и други бонуси, вреди 35 милиони фунти за три години.

Бразилецот е еден од најплатените во тимот, но имаше мал учинок на терените. Тој сега дополнително го навлече гневот на фановите откако се појави со вишок килограми на стартот од подготовките.

На пријателскиот натпревар против Хиберниjан убаво можеше да се види дека Вилијан на одмор ја следел диетата на Еден Азар и пуштил стомак.

Опонентите на академик Блаже Ристовски во Македонија го квалификуваа како националист, во белградскитe кругови  го именуваа како „бугарофил“, а во Бугарија го нарекуваа „Југословен“ и „србокомунист“. А тој си остана ист, исправен пред нападите и секогаш подготвен да им одговори на критичарите.

повеќе

Ентузијазмот во првите месеци од годинава во врска со масовната вакцинација беше таков што Србија во март беше прва меѓу европските држави според бројот на граѓани што примија втора доза на милион жители. 

 

повеќе

Со само 48% вакцинирано население, недозволиви грешки на стручниот штаб за Ковид-19 и масовни протести против вакцинација, очигледно е дека кампањата за вакцинација во Словенија беше навистина неуспешна. 

повеќе