Фановите на Арсенал бесни на фудбалерот кој има неделна плата од 200.000 фунти

Вилијан ја следел диетата на Азар и се појави со вишок килограми (ФОТО+ВИДЕО)

Навивачите на Арсенал се бесни откако Вилијан се појави со вишок килограми на стартот од подготовките, Бразилецот е еден од најплатените фудбалери во тимот со неделни примања од околу 200.000 фунти.

Вилијан минатото лето се пресели во Арсенал од редовите на Челси, Бразилецот пристигна како слободен играч па доби богат договор, кој со основна плата, премија за потпис, премија за лојалност и други бонуси, вреди 35 милиони фунти за три години.

Бразилецот е еден од најплатените во тимот, но имаше мал учинок на терените. Тој сега дополнително го навлече гневот на фановите откако се појави со вишок килограми на стартот од подготовките.

На пријателскиот натпревар против Хиберниjан убаво можеше да се види дека Вилијан на одмор ја следел диетата на Еден Азар и пуштил стомак.

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе