Примера

Видал даде гол, Меси постави рекорд за победа на Барселона (ВИДЕО)

Барселона со минимални 1-0 победи на гостувањето кај Ваљадолид и ја одржа надежта за титулата во Примера, Лео Меси постави рекорд. 

Клучниот момент се случи во 15. минута од натпреварот кога по асистенција на Меси, Видал постигна гол за водство и победа на Барселона од 1-0.

Ова беше 20. асистенција за Меси оваа сезона, тој стана првиот фудбалер во Ла Лига кој има 20 голови и 20 асистенции.

Со оваа победа Барселона дојде на бод до Реал Мадрид, но кралскиот клуб има и натпревар помалку.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе