Премиерлига

Вест Хем продолжува да реди победи, овој пат падна Лестер (ВИДЕО)

Вест Хем продолжува да игра сезона како од соништата, овој пат славеше над Лестер, директен конкурент за местата кои водат во Лигата на шампионите, Лингард даде два гола. 

Вест Хем не запира, лондонскиот клуб го сруши и Лестер со 3-2, а главен во победата беше Лингард.
 
Напаѓачот на Манчестер јунајтед блеска откако стигна на позајмица во Вест Хем, така беше и денеска.
 
Тој погоди во 29. и 44. минута за водство на Вест Хем од 2-0, а Боуен во 48. зголеми и на 3-0.
 
Ихеначо во 70. минута погоди за 3-1, а истиот фудбалер на Лестер во 91. ги постави конечните 3-2. Немаше време за израмнување.

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе