Премиерлига

Вест Бромвич немоќен кај Лестер (ВИДЕО)

По убедливите победи над Челси и Саутемптон, ВБА оптимистички отпатува на гостувањето кај Лестер, но таму им се случи реалноста, пораз од 3-0. 

Победникот беше решен во првото полувреме. Резултатот го отвори Варди во 23. минута, три минути подоцна погоди Еванс, а во 36. минута конечните 3-0 ги постави Ихеначо.
 
Ова беа многу важни три бода за Лестер во битка за топ четири позициите, а ВБА ќе има речиси невозможна мисија да се спаси во последните шест кола.
 

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе