Скаути го следат офанзивниот лев бек

Верона му фрлила мерак на Алиоски, Македонецот се враќа во Европа?!

Езгјан Алиоски во јануари би можел да се врати во Европа, медиумите од Италија пренесуваат дека Верона сака да го ангажира репрезентативецот на Македонија.

По четири години поминати во Лидс, Џани Алиоски минатото лето ја напушти Премиерлигата и се реши за печалба во Саудиска Арабија, во редовите на Ал Ахли.

Но тој би можел да се врати во Европа веќе во јануари, медиумите од Италија пренесуваат дека Македонецот е на радарот на Верона.

Тренерот Игор Тудор не смета на Џанлука Фработа, младиот Италијанец треба да се врати во Јувентус, па Езгјан Алиоски е идентификуван како играчот кој треба да му биде сериозна конкуренција на Дарко Лазовиќ на левата бековска/крилна позиција.

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе

Платформата е формирана на 9 мај 2018 година во рамките на проектот на УСАИД, во која се вклучени 4 комори за да се зајакне јавно-приватниот дијалог во процесот на подготовка на донесување закони и други прописи поврзани со работењето на бизнисот.

повеќе