Германецот за 60 милиони евра треба да се пресели во Лондон

Вернер промаши празен гол, ривалите на Челси побрзаа да фатат сеир (ВИДЕО)

Тимо Вернер убаво се избрука на денешниот натпревар против Падерборн, напаѓачот промаши празен гол, и за болката да биде поголема, гостите казнија во 92. минута и си заминаа со бод.

Напаѓачот изминативе денови е во фокусот на јавноста откако беше откриено дека ќе направи трансфер во Челси, „сините“ ја добиваат битката со Ливерпул и Манчестер јунајтед и во следните денови ќе ја активираат откупната клаузула во неговиот договор вредна 60 милиони евра.

Се чини дека Тимо Вернер со мислите веќе е во Лондон, денеска против Падерборн се избрука и промаши празен гол. За болката да биде поголема гостите казнија во 92. минута и си заминаа со бод.

Секако, потегот на голгетерот беше причина за ривалите на Челси да фаќаат сеир на социјалните мрежи.

Албанскaта политичка и научна јавност имаат објективен пристап и разбирање дека прашањата што се на масата за разговори со Бугарија не се воопшто лесни за решавање.

повеќе

Половични регионални форми на соработка и здружување се опасни за Македонија.

повеќе

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе