Премиерлига

Вернер и Хаверц почнаа да даваат голови, но џабе кога Челси има лоша одбрана (ВИДЕО)

Уште еден супер ефикасен меч во Премиерлигата, Челси и Саутемптон одиграа 3-3, дуото од Бундеслигата Вернер и Хаверц почна да биде ефикасно, но одбраната на сините беше на подпросечно ниво. 

Челси фрли доста пари во преодниот рок, но се засилуваше претежно во офанзивата иако им беше потребен и централен дефанзивец, сега тоа се покажува како проблем за тимот на Лампард.
 
Сините одлично го почнаа мечот, по убав паз на Чилвел, Вернер во 15. минута даде гол, тој погоди и 13 минути подоцна за водство од 2-0.
 
Пред крајот на првото полувреме Хаверц изгуби една топка во средината на теренот, Саутемптон казни, Ингс погоди и намали на 2-1.
 
Во 57. минута катастрофална грешка на одбраната на Челси, Зума врати една топка до Кепа кој ја промаши, следуваше мешаница пред неговиот гол каде најдобро се снајде Адамс за израмнување на 2-2.
 
Но, само две минути подоцна Вернер асистира до Хаверц кој постигнува гол и го враќа водството на Челси од 3-2.
 
Кога се очекуваше дека Челси ќе победи, Волкот шутираше, Вестергард ја удри топката со глава и погоди за конечни 3-3. Уште една лоша интервенција во одбраната на домаќините.

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе

Во Скопје се надеваат дека претстојните парламентари избори во Бугарија се една од причините поради кои владата на Бојко Борисов не попушта во врска со членството на Македонија во ЕУ.

повеќе

Упадот во американскиот Капитол што го извршија приврзаниците на Доналд Трамп како последен очаен обид да се поништи резултатот од изборите во 2020 година беше исто толку предвидлив колку и шокантен.

повеќе